Kosmiczna ściema. Sensacyjne odkrycia


"Normalni" ludzie, zajęci na co dzień swoimi sprawami, zwykle nie interesują się kosmosem. Nad nowinkami ze świata nauki zatrzymują się tylko na chwilę, nie zastanawiając się nawet nad ich sensem i prawdziwością.
Niedawno światowe media podały dwie informacje dotyczące właśnie kosmosu i bliższego nam księżyca.
Otóż naukowcy, po wieloletniej obserwacji odkryli, że Saturn traci swoje pierścienie o wiele szybciej, niż zakładano. Sensacja? Być może w przestrzeni milionów lat, czy to nas bezpośrednio dotyczy? Nie. Niektórzy dopatrują się w tej informacji sygnału dla "wybranych". Tak działo się w czasie wojny. Oficjalne stacje radiowe wysyłały takie komunikaty szpiegom. Dla zwykłych słuchaczy były oczywiście normalne i nie podejrzewali tu żadnego tajnego przekazu.
Ale zostawmy Saturn.
Nam bliższy jest księżyc. Otóż ci sami naukowcy opublikowali "sensacyjną" informację, że atmosfera ziemska sięga daleko dalej w bezmiar kosmosu, niż do niedawna zakładano. 20 lat temu wysłano w stronę słońca sondę kosmiczną, ta wysyłała i wciąż wysyła na Ziemię zdjęcia, widząc ją w nieco innej, kosmicznej perspektywie.
Oficjalnie poinformowano, że atmosfera faktycznie rozciąga się na 630 000 km! I ma być 50 razy większa od średnicy Ziemi.
Do artykułu, w jednym z oficjalnych portali, dodano poniższe zdjęcie.

Ma ono obrazować ten stan rzeczy. Stwierdzono, że księżyc leży w środku ziemskiej atmosfery! Na pierwszy rzut oka stwierdzimy OK, i przyjmujemy to do wiadomości. Tylko te informacje mają drugie dno. Zadałem sobie trud i zrobiłem grafikę całego układu w pomniejszonej, ale dokładnie proporcjonalnej skali.
W środku jest Ziemia, mały, znikomy punkcik, ledwo widoczny. Wokół niej "nowoodkryta" powiększona atmosfera i linia, która jest proporcjonalną odległością Ziemi od księżyca. Księżyc jest tu pokazany jako większy punkt, w normalnej skali, w porównaniu z Ziemią byłby małym pikselem, chodzi tylko o wizualizację odległości.
Wnioski nasuwają się dwa...
Księżyc znajduje się w środku atmosfery? Widać naocznie, że to bzdura.
Jest jeszcze inne, bardzo poważne. Patrząc na te relacje, wielkość i odległość księżyca od Ziemi nasuwa się wątpliwość...
Otóż widzimy na niebie spory "talerz", który niby odbija światło słoneczne. Proszę zerknąć na proporcje na mojej grafice.
Księżyc, a wynika to właśnie z tej odległości i jego średnicy, praktycznie powinien być tu, na Ziemi widoczny jak większa gwiazda! To tak jakby zobaczyć latarkę z 400m! Proporcje podobne.
Dlaczego jest inaczej? Teorie spiskowe mówią o wielkiej ściemie dotyczącej kosmosu i samego księżyca.
Temat ożył po latach, ponieważ jak podały media Chińczycy wylądowali tam na ciemnej stronie. I tu, jak się okazuje, zakpili sobie z USA, która ponoć w latach 60' osadziła tam swój lądownik, i ludzie spacerowali po księżycu.
Dlaczego na ciemnej stronie? Ponieważ nie da się tego sprawdzić...
Czy Amerykanie rzeczywiście tam lądowali? Wystarczy spojrzeć na grafikę, odpowiedź jest prosta.
Temat jest wyciszany, ponieważ NASA otrzymała na ten cel miliardy dolarów, które jak się teraz mówi, zostały po prostu bezprawnie wykradzione z kieszeni podatników...

Średnica Ziemi = 12,5 tyś km
Atmosfera: 630 tyś km
Odległość Księżyca od Ziemi: 384 tyś
Promień księżyca: 1700 km

JS
All rights reservedSiteMap
stat4u